Sport

​Barcelona dorëzohet për Verrattin

Barcelona duket se përfundimisht ka hequr dorë nga Marco Verratti.

Barcelona që një kohë të gjatë është duke u interesuar për mesfushorin italian të PSG-së, Marco Verratti.

Por, duket se katalaunasit janë dorëzuar në garë për shërbimet e tij, sepse skuadra franceze nuk dëshiron ta shes.

Këtë e ka konfirmuar edhe Drejtori Sportiv i Barcelonës, Roberto Fernandez.

“Verratti ka kontratë me PSG-së, kështu që kam shumë pak për të folur për të”, tha Fernandez për mediat katalunase.

Verratti është zgjedhja e parë për mesfushë, por alternativa tjera janë edhe Paulinho dhe Ander Herrera. /Express/

the authorE B