Sport

​E mendon largimin nga Atletico Madrid, kërkohet nga klubet e famshme

GEELONG, AUSTRALIA - JULY 31: Theo Hernandez of Atletico Madrid runs with the ball during the match between Melbourne Victory and Atletico de Madrid at Simonds Stadium on July 31, 2016 in Geelong, Australia. (Photo by Darrian Traynor/Getty Images)

Theo Hernandez nuk e përjashton mundësinë e largimit nga Atletico Madrid në përfundim të këtij sezoni.

Ish-mbrojtësi i Alaves që luan tek madrilenët në formë huazimi, kërkohet nga klubet e mëdha evropiane.

Liverpool, Manchester City dhe Real Madrid janë të interesuara për Hernandezin, raporton KosovaPress.

“Është e vërtetë se ka ekipe që më dëshirojnë mua, por mendoj se gjeja më e mirë është për të qëndruar këtu”, tha ai.

“A mundet një lojtar i Atleticos t’i thotë Po Real Madridit? Unë nuk e di. Nëse gjëja më e mirë është për të shkuar atje, atëherë ai do të shkojë. Kjo varet nga vendimi i secilit”, ka theksuar Hernandez. /KosovaPress/

the authorE B