Tech

​Rikthehet vetura historike e Ford

Për të nderuar fitoren e veturës GT40 MarkII të vozitur nga Bruce McLaren dhe Chris Amon në garën e vitit 1966, kompania Ford do të lansojë Ford GT’66 në vitin 2017.

Sipas MotorTrend, kjo veturë ka një pamje unike, të  zezë me disa vija të hirta, me numër garues dhe material të mrekullueshëm, transmeton KosovaPress.

Presidenti ekzekutiv i prodhimit të saj ka thënë se me këtë veturë shënohet rikthimi i fitores historike të Fordit./KP