Sport

​Zyrtare: Roma largon dy lojtarë

Roma ka shitur Adem Ljajicin dhe ka huazuar Iagoo Falque te Torino

Torino ka njoftuar edhe zyrtarisht se ka marrë dy futbollistët e Romës, Adem Ljajic dhe spanjollin Iago Falque.

Adem Ljajic është transferuar për 8 milionë euro, ndërsa edhe 500 mijë të tjera bonus, ndërsa Falque është huazuar deri në fund të këtij edicioni.