Sport

15 vite burg dhe 75 milionë euro dënim për Ronaldon (Foto)

Cristiano Ronaldo mund të dënohet rëndë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, të hënën, ka dal para gjykatës në Spanjë për të dëshmuar rreth akuzave për evazion fiskal.

Sipas Mundo Deportivos, portugezi mund të dënohet rëndë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal, përcjell Express.

Ronaldo mund të dënohet me 75 milionë euro dhe 15 vjet burg nëse përfundimisht shpallet fajtor për shmangej të tatimit prej 14.7 milionë eurove. /Express.