Aktuale

A do të ndikojë largimi i Merkelit në zgjidhjen e çështjes së Kosovës?

Largimi i kancelares gjermane Angela Merkel, e cila njoftoi se nuk do të kandidojë për një mandat të ri, do të ndikojë në gjithçka që po ndodh në Evropë, po ashtu edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.
Kështu ka thënë sekretari i Përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal në Serbi, Goran Svilanoviq, transmeton Klan Kosova.

Svilanoviq është shprehur se nuk dëshiron që në këtë moment të spekulojë se si dalja në pension e Angela Merkelit mund të ketë pasoja për ndikimin dhe rolin e Gjermanisë në zgjidhjen e çështjes së Kosovës, transmeton Klan Kosova.

the authorBurbuqe Metolli