Sport

Aksident me makinë, vdes ish futbollisti i njohur

Ish mbrojtësi i njohur i Premierligës Angleze, Jlloyd Samuel ka vdekur në moshën 37 vjeçare. Samuel është aksidentuar me makinën e tij gjersa po kthehej nga udhëtimi ku kishte dërguar fëmijët në shkollë.

Ish reprezentuesi i Trinidad dhe Tobagos ka qenë për shumë vite pjesë e Premierligës Angleze.

Aston Villa e Bolton ishin dy skuadrat ku Samuel kaloi vitet më të suksesshme në futboll./Indeksonline/

BOLTON, ENGLAND – SEPTEMBER 19: Jlloyd Samuel of Bolton in action during the Barclays Premier League match between Bolton Wanderers and Stoke City at the Reebok Stadium on September 19, 2009 in Bolton, England. (Photo by Michael Regan/Getty Images)