Sport

Allegri: Koha për të fituar në Evropë

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri e ka konfirmuar se është koha për të fituar në Evropë.
“Zonja e Vjetër” arriti deri në finale të Ligës së Kampionëve në vitin 2015 dhe 2017, ku u mposhtë nga Barcelona dhe Real Madridi.

“Pas fitimit të Scudettos shtatë herë radhazi dhe katër Kupa të Italisë, është koha që të fitojmë në Evropë, pasi ishim shumë afër më parë”, ka thënë Allegri.

Juventusi deri më tani i ka fituar 10 ndeshjet e këtij stinori.

“Cristiano Ronald? Mendoj se ai duhet të menaxhohet normalisht, si gjithmonë, duke ia bërë atij me dije se ne jemi afër ti”. /Gazeta Express/

the authorBurbuqe Metolli