Tech

Apple prezanton Mac’un më të fortë në histori – me çmim astronomik (Video)

Apple sot ka prezantuar kompjuterin e ri iMac Pro në konferencën e sivjetme për zhvilluesit.

Sipas kompanisë, ai është “Mac më i fortë në histori”.

iMac Pro do të dalë në shitje nga dhjetori me çmim prej 5000 dollarë, ka konfirmuar Apple.

Apple thotë se pajisja ka procesor Xeon 8-core, ekran 5K, dhe 16GB VRAM me 4TB SSD hapësirë të brendshme.

the authorE B