Sport

Arrihet marrëveshja: Mbrojtësi i Dortmundit në Arsenal

Arsenali dhe Borussia Dortmundi kanë arritur marrëveshje për mbrojtësin grek, Sokratis Papastathopoulos.
Sky Sports raporton se Papastathopoulos do të nënshkruajë me Arsenalin pasi klubi londinez ka gjetur marrëveshje me gjigantin gjerman për transferimin e tij, transmeton Gazeta Express.

Transferimi i tij pritet të finalizohet më 1 korrik. /Express/

the authorE B