Sport

Arsenal dhe Bayern sërish përballë njëri-tjetrit

Dy skuadrat e mëdha evropiane do të ndeshen mes vete në Shangai.

Pasi u eliminuan nga Liga e Kampionëve në mënyrë poshtëruese nga Bayerni duke i humbur të dyja ndeshjet me rezultat 1:5, Arsenali do të luajë sërish me kampionët e Gjermanisë.Por këtë herë përballja mes këtyre dy klubeve do të jetë një miqësore që do të zhvillohet në Kinë gjatë verës teksa ekipet do të jenë në përgatitje për sezonin e ardhshëm.

Ballafaqimet mes Arsenalit dhe Bayernit kanë qenë të shpeshta në vitet e fundit ku bavarezët kanë dominuar në tërësi.

the authorE B