Sport

Barcelona befasohet nga Levante

Në takimin e parë për Kupen e Mbretit Barcelona ka humbur nga Levante me rezultat prej 2 me 1.

Golat për vendasit i shënuan Cabaco 4’ dhe Mayoral 18’, kurse Coutinho nga pika e bardhë shënon për katalunasit në minutën e 85’.

Pavarësisht ndryshimeve të trajnerit të Barcelonës, Valverde, nuk arriti t’i shmanget humbjes./FaktePlus