Sport

Bayern befasohet nga Augsburgu

Bayern Munich ka barazuar me Augsburgun në Bundesligë, edhe pse ka humbur shumë mundësi shënimi por më vështirë se është menduar. Skuadra e Augsburg ka rezistuar mirë sonte në Allianz Arena dhe krejt në fund të takimit

Bayern Munich ka barazuar sonte më rezultati 1-1 në në fushën e tyre.

Pjesa e parë edhe pse e dominuar shumë nga Bayern Munich, ku Sanches disa herë ka humbur disa mundësi të mira 100 për qind për të shënuar gol.

Megjithatë, pavarësisht këtij dominimi Bayern nuk arriti që të shënoi gol.

Në pjesën e dytë Bayerni nis fuqishëm dhe arrinë në epërsi që në minutën e dytë të kësaj ndeshje në minutën e 47’të.

Veterani Arjen Robben shënon opër t’ia dhënë epërsinë për 1-0 Bayernit.

Pas pësimit të golit Augsburg këndellët dhe me disa kundërsulme të fuqishme dhe në fund arrin që të barazoi rezultatin në 1-1.

Në fund Bayern arrin në kuotën e 12 pikëve në vendin e parë, më pesë fitore në po aq ndeshje, kurse Augsburg është në pozitën e 14 më katër pikë. /GazetaExpress/

the authorE B