Sport

Bayern fiton dramën e penalltive ndaj Leipzig

Bayern Munich ka kaluar në raundin tjetër të DFB Pokal, pasi ka eliminuar Leipzigin vetëm pas penalltive, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan baras 1:1

Bayern Munich ka vazhduar rrugën në DFB Pokal, duke eliminuar rivalin e madh Leipzig vetëm pas penalltive.

Koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan baras 1:1, me golat e Rosberg dhe Thiago Alcantara.

Në penallti skuadër më e suksesshme u tregua Bayern që shënoi pesë gola, për dallim nga Leipzig që shëno vetëm katër gola.

Këto dy skuadra do të takohen edhe në fundjavë në kuadër të Bundesligas. /Express/