Sport

Bayerni tentoi ta “vjedhë” Sanchezin pas ndeshjes me Kilin

Bayern Munchen thuhet se e ka dërguar një zyrtar të saj në Rusi për të bindur Alexis Sanchezin për tu bashkuar ma bavarezët.

Madje i njëjti ka tentuar të kontaktoi privatisht me yllin e Arsenalit pas ndeshjes Kili-Gjermani.

Agjenti gjerman raportohet të ketë në letër ofertën zyrtare që Bayern e ka bërë për Alexis dhe të cilën do të tentoi të ia tregoi për pak minuta futbollistit kilian.

Mediat gjermane janë të sigurta se bëhet fjalë për një mega ofertë e cila do ta bëj Sanchezin një nga lojtarët më të paguar në botë./Indeksonline/

the authorE B