Rajon & Botë

Bilanci i të vdekurve në Turqi: 17 policë dhe 1 civil

Gjendje e jashtëzakonshme po mbretëron në Turqi, pas një grushti shteti mbrëmjen e së premtes që po drejtohet nga Ushtria e cila ka marrë nën kontroll thuajse institucionet dhe pikat kyçe, ka mbetur deri më tani i vrarë edhë një civil.

Më herët mediat kanë raportuar se janë vrarë edhe 17 policë gjatë përleshjeve ku qytetarë turq kanë dalë për të protestuar kundër vendimit të ushtrisë për të marrë nën kontroll shtetin./KosovaPress/