Sport

Chelsea – Barcelona, ky ishte futbollisti i ndeshjes

 Chelsea dhe Barcelona kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e parë  të 1/8 të Ligës së Kampionëve me golat e Willian dhe Messi.

Mesfushori brazilian është vlerësuar si futbollisti më i mirë në këtë ndeshje, ku përveç golit qëlloi edhe dy herë shtyllën.

Te Barcelona, më i mirë është vlerësuar Busquets me notën 7.4. Lartë janë vlerësuar edhe Messi dhe Hazard.