Sport

Chelsea dhe Real Madrid do të bëjnë shkëmbimin e madh

Ekipi i Real Madrid-it janë të vendosur për të testuar vendosmërinë e Chelsea në verë me një ofertë të madhe për Eden Hazard, sipas Mundo Deportivo.
Zinedine Zidane do të ofrojë sulmuesin Alvaro Morata plus të holla për belgun, i cili ka shënuar 11 gola në 26 paraqitjet e tij të Premiere Ligës këtë sezon.Morata ka qenë më parë i lidhur me një kalim në Stamford Bridge për të ardhmen, pasi që golashënuesi Diego Costa mbetët i paprekshëm.