Sport

Conte kërkon pesë futbollistë

Trajneri ka përpiluar listën me pesë futbollistët që i do në Stamford Bridge për sezonin e ardhshëm.

Pasi i ka treguar derën e largimit nga klubi Diego Costas, trajneri Antonio Conte kërkon pesë përforcime.

Sipas The Mirror, italiani, tashmë ka listën e lojtarëve që i do në skuadër për të përsëritur një sezon tjetër sikur ai i kaluari, ku Chelsea u shpall kampion i Anglisë.

Romelu Lukaku shihet si zëvendësuesi ideal i Diego Costas, derisa klubi londinez shpreson që ta transferojë belgun për 70 milionë funte nga Evertoni.

Meqenëse e ardhmja e Cesc Fabregas dhe Nemanja Matiq është në pikëpyetje, Conte kërkon edhe dyshen nga kampionati francez, Tiemoue Bakayoko dhe Marco Verratti.

Ndërsa për fazën e mbrojtjes, Conte i do Leonardo Bonuccin dhe Alex Sandron e Juventusit.