Sport

Costa mund të bëhet me klub gjatë kësaj jave

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 16: Diego Costa of Chelsea during the Barclays Premier League match between Manchester City and Chelsea at the Etihad Stadium on August 16, 2015 in Manchester, England. (Photo by Matthew Ashton - AMA/Getty Images)

Klubi spanjoll Atletico Madrid është shumë pranë të nënshkruajë me Diego Costan.Raportohet se Atletico mund të ribashkohet me sulmuesin e Chelsea gjatë kësaj jave, shkruan Marca, përcjell Express.

Marca shkruan më tej se dy klubet janë në bisedime dhe se Costa është i gatshëm të rikthehet në Evropë pasi më parë ka refuzuar të largohet nga Brazili.