Sport

Darka zyrtare e Skënderbeut me Partizanin, Vokrri në krah të presidentit Takaj

Darka zyrtare mes drejtuesve të klubeve: Skënderbeu dhe Partizan Beograd, është mbajtur pak më parë në një nga restorantet e njohura të kryeqytetit.

Siç shihet edhe në foton e siguruar nga “Panorama Sport”, në krah të presidentit të Skënderbeut, Ardjan Takaj, është ulur Fadil Vokrri, kreu aktual i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe mbi të gjitha një ish-futbollist i famshëm i Partizan Beogradit në vitet ’80.

Gjatë ditës së sotme kanë qarkulluar lajme në mediat serbe se Vokrri do të vinte në “Elbasan Arena” për të mbështetur Partizanin.

Megjithatë, vetë presidenti i FFK-së përgënjeshtroi gjithçka.

Ndeshja është shumë e përfolur për shkak të ndeshjes Serbi – Shqipëri.

Ndeshja zhvillohet sot nga ora 21:05 më stadiumin Elbasan Arena.