ShowBiz

Edhe Era Istrefi në përkrahje të protesës dhe vajzës nga Drenasi

Era Istrefi nga Amerika i është bashkuar reagimeve për rastin në Kosovë.

Edhe pse në Amerikë, as Era Istrefi nuk ka mundur të mos reagojë dhe të mos ndikohet nga rasti për të cilin po flet e gjithë Kosova.

Era me anë të disa postimeve në profilin e saj në Instagram, ka treguar se po e përkrahë vajzën ndaj të cilës janë bërë abuzime seksuale kur ajo ka qenë e mitur, nga një mësues dhe një polic, shkruan Gazeta Express.

Era ka thënë se ajo po lutet për të dhe për të gjitha të mbijetuarat e këtyre abuzimeve.

Ndërsa këngëtarja gjithashtu ka përkrahur edhe protestat që janë organizuar sot dhe gjatë ditës së djeshme./Gazeta Express

the authorBurbuqe Metolli