Aktuale

Edhe kryetari i Prishtinës shkon në mbledhje në Kryesisë

Kryesia e Vetëvendosjes është mbledhur në një takim në selinë e tyre në lagjen “Arbëria”.

Askush nga zyrtarët e VV-së nuk ka dal të flas për media përveç deputetit Sami Kurteshi.

Ai ka thënë se rasti i Aida Dërgutit është një gabim njerëzor ndërsa Dërguti ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetares së degës në Vushtrri dhe anëtares së Kryesisë së partisë.

Ditë më parë Dërguti në një komunikim në Viber ka ofenduar liderin e kësaj partie Albin Kurtin me fjalën m…

Në selinë e VV-së në këto momente ka ardhur edhe kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti./KosovaPress/