Sport

Formacionet zyrtare, Franca kundër Perusë për kalim në rrethin tjetër

Franca do të luaj sonte kundër Perusë me qëllimin e vetëm fitoren
Një fitore e “Gjelave” do të bënte që francezët të kalonin në rrethin tjetër dhe të mendonin për kundërshtarin e tyre të radhës që vije nga Grupi D, ku Argjentina e Messis mund të jetë një kundërshtar i tyre i radhës.

Peru nga ana tjetër kërkon fitoren e parë që do ti mbante ata ende në garë për të kaluar tutje. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

the authorE B