Sport

Formacioni i Turqisë për ndeshjen kundër Kosovës (Foto)

Fatih Terim pritet të luajë me dy sulmues, Burak Yilmazin dhe Arda Turan.

Turqia është grumbulluar që nga e hëna, dhe mediat turke kanë zbuluar formacionin që po e përdorë Fatih Terim në stërvitje.

Sipas “ertemsener.tv”, Terim pritet të luajë me dy sulmues, Burak Yilmazin dhe Arda Turanin, raporton Gazeta Olle.

11-shja të cilën po e përdorë Terim në stërvitje: Volkan Babacan – Gokhan Gonul – Yalcin Ayhan – Mehmet Topal – Hasan Ali – Selcuk Inan – Tolga – Oguzhan – Hakan Çalhanoğlu – Arda Turan – Burak Yilmaz.