Aktuale

Haki Abazi nuk përmbahet: Fyen rëndë Mimoza Kusarin, Ilir Dedën e Behgjet Pacollin!

Analisti politik, Haki Abazi ka reaguar sërish pas ratifikimit të marrëveshjes për Demarkacionin.Ai në një shënim në Facebook ka thënë se Ilir Deda e Mimoza Kusari “llomotitjen e kanë diskurs për përfitime personale”.Madje, sipas tij, dyshja e alternativës gjithmonë i shkojnë prapa Hashim Thaçit.

Reagimi i plotë:

Keni parasysh qe dy vota ne parlament te Kusarit dhe Dedes kane mundesuar kalimin marreveshejve, llomotitjen koti e kane diskurs per perfitime personale dhe kur vije puna i shkojne Thacit mbrapa si dy zagargjinje qe kane të lidhur ne qafe kartelat e bankes te Behxhet Pacollit!

Kunderligjshem kane kerkuar nxjerrjen e deputeteve jashte parlamentit.Pacollit ne anen tjeter dua ti kujtoje dy gjera: e para qe deri sa ka qene Rugova gjalle nuk ka guxu me u lajmeru ne Kosove dhe e dyta qe personalisht Kam qene prezent kur ka bere manipulimin e opinionin Kosovar per Shqipe Hebibin.

Ky është nje mashtrues patologjk.Heshtja e CC- Zero eshte turpi dhe Maja e tradhetise ndaj votes.Keta të gjithe nuk vendosin ne emrin tone, keta jane bashkepunesit e PRONTO klanit. Ky duhet të jete fundi i karrieres të ndyte politike.

the authorE B