Aktuale

Haradinaj mbështet ndryshimin e misionit të FSK-së

Deputeti i AAK-së Daut Haradinaj mbështet iniciativën për ndryshimin e misionit të FSK-së.

Haradinaj me anë të një statusi në Facebook ka thënë se versioni B i transformimit – ndryshimit të misionit dhe kapaciteteve të FSK-së në rrethanat ekzistuese, është një mundësi e mirë që edhe Kosova ta përmbush të vetmin kapitull që se ka pas deri sot si shtet – forcën e saj që garanton sovranitetin dhe integritetin e këtij vendi”, ka shkruar Haradinaj në Facebook./KosovaPress/