Sport

Hedhet shorti për Kampionatin Botëror, ja më kë është në grup Shqipëria (Foto)

Është hedhur shorti i Kampionatit Botëror 2017-2019, për femra, përcjellë IndeksOnline.

Kombëtarja e Shqipërisë e cila ishte kualifikuar për mrekulli në grupin ku bënte pjesë edhe Kosova do të takohet me kombëtare si: Zvicra, Skocia, Bjellerusia dhe Polonia.

Kjo fazë sipas “UEFA-s” pritet të filloj nga shtatori i këtij viti, ndërsa pjesa e tjetër zhvillohet në shtator të vitit 2018, ndërsa kampionati gjatë verës 2019 në Francë./IndeksOnline/

the authorE B