Sport

Hidhet shorti në Ligën e Kampionëve (Foto)

Skuadra që do të kualifikohet mes Partizanit dhe Ferenvarosh-it do të përballet me fituesit e çiftit FC Salzburg dhe FK Liepaja.

UEFA ka hedhur sot në mesditë shortin për turin e tretë paraeliminator të Ligës së Kampionëve.

Skuadra që do të kualifikohet mes Partizanit dhe Ferenvarosh-it do të përballet me fituesit e çiftit FC Salzburg dhe FK Liepaja.

Austriakët kanë më shumë shanse për t’u kualifikuar, pasi kanë fituar takimin e parë në shtëpi me rezultatin 1-0 ndaj Liepajas.

Ceremonia në selinë e EUFA-s nisi me një minutë heshtje në kujtim të 84 personave që u vranë një natë më parë në Francë, pas një sulmi me kampion në Nice, përcjell “Panorama Sport”.

Ndërkaq, paraqitja e Partizanit ndaj Ferencvaroshit është konsideruar pozitive dhe kualifikimi për në raundin e tretë paraeliminator të Champions-it do të vendoset më 20 korrik në stadiumin “Groupama Arena” të Budapestit

Më 13 korrik barazuan të kuqtë barazuan 1-1 në “Elbasan Arena”, por kualifikimi mbetet i hapur në takimin e kthimit.