Rajon & Botë

Hollande: Franca dhe Gjermania ta drejtojnë BE-në

Presidenti francez, Francois Hollande, pas takimit që pati sot me homologun e tij gjerman, Frank Walter Steinmeier, tha se dy vendet e tyre duhet ta drejtojnë Bashkimin Evropian pasi Mbretëria e Bashkuar ka filluar procesin e shkëputje nga BE-ja

Dje Britania e Madhe ka paraqitur kërkesën për fillimin e procesit të shkëputjes së vendit të tyre nga Bashkimi Evropian./KosovaPress/