Rajon & Botë

Italia rrit masat e sigurisë pas sulmit në Francë

​Italia i ka shtuar masat e sigurisë në tre rrugët kufitare të cilat shërbejnë për të hyrë në Francë dhe në lidhjen e trenit Ventimiglia, ndërmjet dy vendeve.

Sipas The Star, ministri i brendshëm i Italisë Angelino Alfano ka shkruar në Twitter se masat e sigurisë janë shtuar, transmeton KosovaPress.

Kjo ka ndodhur pas sulmeve terroriste në Nice të cilat lanë 84 persona./KosovaPress/