Aktuale

Ja çfarë moti do të jetë sot dhe nesër

Në Kosovë gjatë këtij vikendi do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme, minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-4 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-17 gradë Celsius”.

Era do të vazhdoj ta mbajë drejtimin e veriut dhe jugperëndimit, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri 6m/s. /FaktePlus

the authorBurbuqe Metolli