Aktuale

Ja çfarë moti do të mbajë sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që ditën e sotme pas reshjeve temperaturat minimale do të ulen rreth vlerave të zeros.

“Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, kurse nga dita e merkurë maksimalet parashihen të bijnë  deri në 5 gradë Celsius”, njofton IHMK.

 Do të fryjë erë nga jugperendimi dhe më pas nga veriperendimi me shpejtësi deri 11m/s./Koz/KosovaPress/