Aktuale

Ja çka bëri Molliqaj pas dorëheqjes së Aida Dërgutit

Deputetja e VV-së, Aida Dërguti, përmes një postimi në Facebook lajmëroi dorëheqjen nga Kryesia e partisë dhe nga kryetarja e degës në Vushtrri.

Dërguti iu drejtua me letër kryetarit të partisë, Visar Ymerit duke ia dhënë lajmin për dorëheqjen dhe duke treguar për fyerjet që i janë bërë.

E këtë postim e ka pëlqyer ish-sekretari i kësaj partie, Dardan Molliqaj.

Pasi Aida Dërguti kishte përdorur një term fyes për ish-liderin e VV-së, Albin Kurti, VV-ja ishte ndaj në dy tabore, por dhe kundër.

Në mesin e atyre që i kanë dal në krah Dërgutit, por në heshtje, është edhe Molliqaj.

A do ta ndjek rrugën e Dërgutit edhe Molliqaj pritet në ditët në vazhdim./Lajmi.net/