Aktuale

Ja çka vendosi Gjykata për 6 aktivistët e arrestuar të Vetëvendosjes!

Gjykata para pak çastesh ka marrë vendim për 6 të arrestuarit para pak ditësh, nën dyshimin se qëndronin prapa sulmeve në ndërtesën e Kuvendit dhe në në objektin e RTK-së.

Sipas burimeve të Gazetës Blic, 3 prej të arrestuarve u është vendosur masa e arrestit shtëpiak, dhe tre të tjerëve mas a e paraburgimit prej 30 ditësh.

Gazeta Blic do t’ju mbaj të informuar për detaje tjera.