Tech

Konfirmohet dizajni i LG V30

Ka disa lajme të reja që kanë të bëjnë me LG V30. I pari prej prej tyre pohon se manuali i përdoruesit ka rrjedhur online.

Megjithatë, ende nuk ka qasje në manualin e supozuar. @OnLeaks ka lëshuar një imazh të LG V30 në 2D vizatim.

Imazhi i ri na tregon se LG V30 duket shumë si LG G6. Në fakt, LG V30 duket si një version më i madh i LG G6. Ashtu si G6, V30 do të ketë një Display OLED 2: 1 FullVision dhe një skaner të montuar në pjesën e pasme të gjurmëve të gishtave që dyfishohet si çelësi i energjisë.

Një tjetër raport pohon se një nga kamerat në LG V30 do të shfaqë një hapje f / 1.6, potencialisht më të gjërë se të çdo aparati të telefonave aktual. Sa më i ulët të jetë numri, aq më shumë ndriçim një senzor mund të marrë, në këtë interval, një ndryshim 0.1 në hapje mund të bëjë një ndryshim të rëndësishëm në performancën e dritës së ulët.

Aktualisht, Samsung Galaxy S8 dhe HTC U11 kanë një hapje prej f / 1.7, kështu që nëse LG do të shkojë një hap më tej, kjo do të thotë se kompania është serioze për rritjen e ofertës së saj të kamerës.

LG V30 do të zbulohet në fund të gushtit, kur fillon IFA. Pritet të vijë me një Snapdragon 835 CPU dhe 4GB RAM. LG V30 gjithashtu do të vijë me Android 7.1.2 dhe një ekran 6.0-inç FullVision 2: 1 OLED.

the authorE B