Sport

Kosova miqësore në Adem Jashari, ky është kundërshtari

Kosova do të zhvilloj ndeshje miqësore kundër Letonisë në Adem Jashari gjatë muajit nëntor.

Më parë, presidenti i FFK-së për Indeksonline kishte konfirmuar se janë duke zhvilluar bisedime për të zhvilluar një ndeshje në Mitrovicë.

Gjatë ditës së sotme mësohet se kundërshtari i Kosovës do të jetë Letonia.

Kombëtarja letoneze gjatë ciklit kualifikues ka qenë i renditur në grupin B, përkrah kombëtareve si Portugalisë dhe Zvicrës, ku në nëntë ndeshje ka grumbulluar katër pikë. /IndeksOnline/