Tech

Lansohet ‘Audi A1’-shi i ri, këto janë pamjet e para të veturës

Dynamic photo, Colour: Pulse orange

Audi ka lansuar modelin ‘A1 Citycarver’ si një version më të fuqishëm, për rrugë malore, me qëllim që t’i bëjë rival veturës super-mini ‘Ford Fiesta Active’.

‘Citycarver’ mund të jetë i pajisur me dy motorë benzinë të marrë nga formacioni A1: motori 114 kuajfuqi 1.0-litërsh, me tre cilindra, ose motori më i madh 148 kuajfuqi 1.5-litërsh.

Nëntë ngjyra janë në dispozicion, me blerës më të prirë të zgjedhin një çati gri ose të zezë.

Brenda, thekse zbukurimi të përfunduara në bakër, nenexhik, portokall ose gri shënjojnë ‘Citycarver’ nga ‘A1’-shi standard.

Një ekran me prekje 10.1-inç, kontrolli i zërit, sistemi i zërit Bang dhe Olufsen, si dhe karakteristika të grupit digjital të instrumenteve karakterizojnë poashtu enterierin e automobilit të apostrofuar.

A1 Citycarver do të jetë në dispozicion për t’u porositur që nga shtatori, me dërgesat që do të pasohen më vonë në vjeshtë.

Çmimet ende nuk janë bërë zyrtare, por duke pasur parasysh nivelin e etiketave të modeleve standarde të ‘A1’, mund të pritet që prodhimi i ri i ‘Audi’-së të kalojë shumën prej 30 mijë eurosh. /Lajmi.net/

Dynamic photo,
Colour: Pulse orange
Cockpit
Dynamic photo,
Colour: Pulse orange
Dynamic photo,
Colour: Pulse orange
Interior
Detail
the authorBurbuqe Metolli