Sport

Mbappe – Real Madrid, lajm fantastik për tifozët e klubit nga La Liga

Kylian Mbappe afër transferimit në Real Madrid.

Çdo ditë që kalon, më shumë shtohat bindja se Real Madrid do të nënshkruajë një kontratë me Kylian Mbappe.

Dhe duke se kështu do të ndodhë, për aq kohë sa klubi rival në këtë garë, Paris Saint Germain e ka gjetur zëvendësuesin e tij, përcjell Albeu.com.

“As” shkruan se parizienët kanë humbur shpresat për të blerë Mbappe-në dhe kështu kanë kthyer sytë nga Stoke duke nënshkruar me Julien Ngoy.

Ndërkohë, më parë administratorët e Monaco-s dhe trajneri kishin deklaruar se nuk ishin shumë të prirur për ta shitur atë pasi donin që të qendronte edhe pak që të rritej.