Sport

Milani dhe Arsenali nuk gabojnë, ja rezultatet komplete

Milani ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Evropës.
Kuqezinjtë fituan në udhëtim te ekipi gjysmë-amator Dudelange me rezultat minimal, 1:0, përcjellë “Lajmi.net”.

Golin e vetëm e shënoi Gonzalo Higuain.

E fitore ka shënuar edhe Arsenali, që mundi Vorsklan 4:2.

Golat për Arsenalin i shënuan Aubameyang (2), Welbeck dhe Ozil.

Më poshtë i keni rezultatet komplete të 12 ndeshjeve që u zhvilluan prej orës 21:00.

Larnaca – Zurich 0:1
Arsenal – Vorskla 4:1
Celtic – Rosenborg 1:0
D. Zagreb – Fenerbahce 4:2
Dudelange – Milan 0:1
Copenhagen – Zenit 1:1
Ludogorets – Leverkusen 2:3
Olympiakos – Betis 0:0
Leipzig – Salzburg 2:3
Slavia Prague – Bordeaux 1:0
Sporting – Qarabag 2:0
Trnava – Anderlecht 1:0