Sport

Mkhitaryan largohet, vjen në United ylli i Premierligës

Tekniku portugez do ta largojë mesfushorin armen, në mënyrë që të ketë edhe paratë edhe hapësirën për ta blerë gjermanin e ArsenalJose Mourinho është gati ta largojë Henrikh Mkhitaryan gjatë verës, për të bërë hapësirë për mesfushorin e Arsenal, Mesut Ozil.Armeni nuk është më në listën e të preferuarve të teknikut portugez, kështu që nuk ka qenë pjesë e asnjë formacioni që nga muaji nëntor.

Dhe Mourinho tani është gati ta shesë ish-asin e Borussia Dortmund, për ta zëvendësuar me Ozil, kontrata e të cilit me Topçinjtë skadon në verën tjetër.