Rajon & Botë

Moska: Vladimir Putin dhe Donald Trump takohen javën e ardhshme në Hamburg

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do ta takohet me homologun e vet amerikan, Donald Trump, në margjinat e samitit të G20 në Hamburg gjatë javës së ardhshme.

Megjithatë, nuk është planifikuar ndonjë takim i veçantë mes tyre, ka njoftuar zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, transmeton Express.

“Ata do ta takohet atje në çdo rast, pra në margjinat e samitit, por për momentin nuk është planifikuar ndonjë takim ndaras me tyre,” ka thënë ai./Express/