Aktuale

Moti në bregdetin shqiptar

Gjatë ditës së enjte, 13 korrik 2017, moti në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët dhe i nxehtë, me vranësira të pakta.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim–Jugperëndim 1-15m/s. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore 17°/36°C

Vendet e ulta 20°/39°C

Vendet bregdetare 21°/38°C