Aktuale

Moti për këto qytete të Kosovës, temperaturat deri në 32 gradë

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-32 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Temperatura nëpër qytete sipas IHMK-së:

Prishtinë :17 – 32

Pejë 17 -32

Prizren: 18 -32

Podujevë: 16- 31

Ferizaj :16 -30

Gjilan :17 -31

Gjakovë :18 -32

Mitrovicë :16- 31