Kuriozitete

Njihuni me kasollen më të shpejtë në botë – ndërtimi u bazua në modelin Volkswagen Passat të vitit 1999

Një pronar i shtëpisë së lëvizshme është regjistruar në librin e rekordeve për “kasollen më të shpejtë në botë”.

Bëhet fjalë për pronarin e kësaj krijimi i çuditshëm, i cili kaloi shtatë muaj duke punuar në të, duke u bazuar në modelin Volkswagen Passat të vitit 1999, transmeton lajmi.net.

Ai ndërtoi një kornizë metalike shtesë për ta bërë kabinën më të fuqishme dhe gjithashtu ndryshoi motorin në mënyrë që kasollja të jetë më e fuqishme.

Pronari pajisi ndërtimin e tij me një motor V8 prej 4.2 litrash, të marrë nga Audi RS4, që ka rreth 450 kuaj-fuqi.

Rrotat thuhet të jenë marrë nga Passenger Volkswagen për të qenë në gjendje të përballojë peshë të konsiderueshme. /Lajmi.net/

the authorBurbuqe Metolli