Aktuale

Pacolli: AKR nuk e ka bojkotuar Kuvendin

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një statusi në Facebook, ka reaguar ndaj pohimeve për bojkot të vazhdimit të sotëm të seancës konstituive të Kuvendit nga AKR-ja, duke thënë se deputetët e saj janë të pranishëm në sallë.

Postimi i plotë:

Nga bankat e Kuvendit, po dëgjoj debatin e kolegëve te VV dhe njëkohësisht po lexoj si AKR ka bojkotuar seancën e Kuvendit. Jo, ne të AKR-së jemi këtu, nuk kemi bllokuar e as që do të bllokojmë seancat e Kuvendit, jemi si gjithmonë të përgjegjshëm!