Lifestyle

Përdorni këtë maskë dhe nuk do të keni asnjë rrudhë në fytyrë

Rrudhat dhe tensionimi i fytyrës vijnë si rezultat i humbjes së kolagjenit nga poret.

Megjithëse plakja është e pashmangshme, ekzistojnë trajnime natyrale për të paranndaluar simptomat e plakjes, transmeton portali arbresh.info

Maska e mëposhtme është maskë që ju ndihmon të parandaloni rrudhat dhe mund ta bëni lehtë në shtëpi. Për këtë krem ju nevoiten:

1 banane e pjekur shume
1 domate mesatare
1 lugë çaji aloe vera xhel

Bananen e hiqni nga lëvorja dhe e ndani në copa shumë të imta. Më pas largoni farët nga domatja dhe merrni lëngun e saj. Shtoni dhe 2 lugë aloe vera xhel. Përzieni të tëra mirë deri sa të fitoni një masë homogjene.

Praktikoni maskën në fytyrë dhe mbajeni për 20 deri në 30 minuta. Më pas pastroni fytyrën me ujë të nxehtë. Rezultatet që sjell kjo maskë do t’i vëreni shumë shpejt./Arbresh.info