Shëndetësi

Pirja e kafesë mund të ndihmojë në humbje peshe dhe djegie të kalorive

Mësoni më shumë për dobitë e kafesë.

Konsumuesit e kafesë mund të humbin peshë dukë pirë atë, kjo sipas një studimi të riku thuhet se një filxhan kafe ndihmon trupin në humbje peshe.

Hulumtuesit e Universitetit te Nottingham, kanë gjetur se pesha e tepërt mund të humbet kur pjesëmarrësit kanë pirë nga një filxhan kafë për cdo ditë, transmeton lajmi.net.

Përderisa këta hulumtues kanë gjetur këtë fakt, ata tash janë duke punuar se çka specifikisht në përberje të kafesë ndikon që të ndihmojë në këtë aspekt.

Ky nuk është hulumtimi i vetëm kur tregojnë këtë fakt, hulumtuesit e Gazetës së Fiziologjisë së aplikuar, po ashtu kanë publikuar se të pini 400mg kafeinë mund të jetë e dobishme. /Lajmi.net/

the authorBurbuqe Metolli