Sport

PSG i vë syrin mesfushorit të Juventus

PSG nuk janë të interesuar vetëm për yllin e Juventusit, Paulo Dybala, por gjithashtu i dërguan agjentit të Miralem Pjanic një propozim, shkruajnë Calciomercato.com dhe Corriere della Sera.

Përfaqësuesi Fali Ramadani u pa i pranishëm në një takim një orësh në selinë e Juve sot me drejtorin e sportit Fabio Paratici.

Ai është agjent për disa lojtarë, përfshirë Pjanic, dhe është e përfolur që boshnjaku ishte tema e diskutimit sot, transmeton lajmi.net.

PSG ka kohë që interesohet për Pjanic dhe besojnë se kjo është koha e duhur për të bërë një ofertë, pasi Bianconeri ka shumë të ngjarë se do ta shesë.

Kjo pasi trajneri Maurizio Sarri tashmë ka në dispozicion mesfushorë të shumtë, duke përfshirë Aaron Ramsey, Adrien Rabiot dhe Rodrigo Bentancur.

Juventus gjithashtu duhet të shesë, sepse ata kanë luftuar këtë verë për të fituar para në lojtarët e padëshiruar si Blaise Matuidi, Mario Mandzukic, Gonzalo Higuain dhe madje edhe objektivin e PSG Dybala. /Lajmi.net/