Sport

Reali rivalizon Barçën për Philippe Coutinhon

Philippe Coutinho tani është edhe në radarin e Real Madridit.

Kampioni në La Liga është i gatshëm të rivalizoj Barcelonën në garën për të nënshkruar me mesfushorin e Liverpoolit, Philippe Coutinhon, transmeton portali arbresh.info.

Braziliani është i vendosur të largohet nga Liverpooli në muajin janar dhe besohet se dëshiron të nxis transferimin në Camp Nou, pavarësisht interesimit edhe nga Paris Saint Germaini.

Bazuar në gazetën spanjolle ‘Mundo Deportivo’, rivalët e ‘El Clasicos’ do të jenë në luftë edhe jashtë fushës për të nënshkruar me Coutinhon./arbresh.info/